News

2017 CARIFTA TEAM TCI

Turks and Caicos, March 27, 2017 – Providenciales

NAME                                                            AGE GROUP                          EVENTS                                    SCHOOL                      

  1. Ken Reyes                                                 Under-20/Male                          800m                                             JC/Jamaica
  2. Amard Hilaire                                          Under-20/Male                          200m/400m                                JC/Jamaica
  3. Wikenson Fenelon                                  Under-20/Male                          Pole Walt/Multi                           JC/Jamaica
  4. Colby Jennings                                        Under-18/Male                          200m/400m/Relays                   JC/Jamaica
  5. lavardo Campbell                                    Under-18/Male                          800m/1,500m/Relays                CHHS
  6. Emanuel Agenor                                     Under-18/Male                          100m/200m/Relays                    CHHS
  7. Reyneldo Germain                                  Uuder-18/Male                          100m/Relays                                CHHS
  8. Junior Paul                                               Under-18/Male                          800m/1,500m/Relays                CHHS
  9. Tremaine Missick                                   Under-18/Male                           Multi                                              HJRHS
  10. Latrell Saunders                                     Under-18/Male                           High Jump/Relays                      MBHS
  11. Akia Guerrier                                          Under-20/Female                      100m/200m                                  K-State/USA
  12. Helcyann Sauver                                    Under-20/Female                      100m/200m                                  Holmhood/Jamaica
  13. Sanadia Forbes                                       Under-20/Female                     High Jump                                      BWIC
  14. Deajah Smith                                          Under-18/Female                      100m/200m/Relays                     HJRHS
  15. Evnisha Sainvertu                                 Under-18/Female                      100m/200m/Relays                     CHHS
  16. Zoe Butler                                               Under-18/Female                      400m/800m/Relays                     CHHS
  17. Rebecca Bernadin                                 Under-18/Female                      800m/1,500m/Relays                  CHHS
  18. Roshanna Grey                                      Under-18/Female                      High Jump/Relays                        CHHS

OFFICIALS

Randy Ford                          Head Coach

Alvirto Smith                       1st Asst. Coach

Brenda Lightbourne          2nd Asst. Coach/Chaperone

Gertrude Forbes                 Chaperone/Media

Edith Skippings                  Team Manager/President TCAAA

 

 

Darian Forbes                     Tech. Official/Working the Games

 

#FLOWsports

#Carifta2017

 

 

 

Most Popular

To Top